Oppfølging av evalueringen av grunnskolelærerutdanningene

Vi inviterer til oppfølgingsaktivitet nummer to onsdag 23. september 2026.

17. desember 2024 ble sluttrapporten for evalueringen av grunnskolelærerutdanningene lansert. NOKUT skal bidra til å følge opp evalueringen med to aktiviteter frem til utgangen av 2026. I oppfølgingen velger institusjonene selv hvordan de vil bruke evalueringsresultater og anbefalinger i sluttrapporten. NOKUTs rolle i oppfølgingsarbeidet er primært å skape en arena for dialog og refleksjoner rundt evalueringens resultater og anbefalinger og bidra til videre kvalitetsutvikling gjennom erfaringsdeling.

Oppfølgingswebinar 23. september 2026

Etter den første oppfølgingsaktiviteten i april 2025 på Gardermoen, inviterer vi til webinar 23. september 2026. Hovedfokus er deling av erfaringer etter evalueringen og vi håper også at webinaret vil gi en nyttig mulighet til å ta en fot i bakken og dele kunnskap med hverandre.

Vi ønsker ledelse, undervisere, administrativt ansatte, studenter og representanter fra skolen hjertelig velkommen.

Sted: Digitalt
Tid: 23. september 2026, kl 09:15–11:30
Påmeldingsfrist: 28. august 2026

Forberedelse til seminaret

Informasjon om forberedelse til webinaret er sendt til institusjonens kontaktperson for evalueringen av grunnskolelærerutdanningene. Du finner informasjon om grupper og hva som skal forberedes her.

Program

09:15   Velkommen og innledning v/ Kristin Vinje, NOKUTs administrerende direktør 

09:20   Statusoppdatering: Institusjonenes oppfølging av evalueringen v/Eva Fetscher, seniorrådgiver i NOKUT

09:30   Erfaringsdeling og diskusjon

Gruppediskusjoner om god praksis. Se tilsendte videopresentasjoner og diskusjonsspørsmål (kommer senere).

10:50   Pause

11:00   Den sakkyndige komiteen deler sine betraktninger

Hvordan har oppfølgingsarbeidet gått, og hva er veien videre?

11:25   NOKUT takker for samarbeidet

11:30   Møteslutt

Del med andre