Ny utgave av NOKUTs kvalitetsområder for studieprogram

Bli kjent med den nye modellen for kvalitetsområder for studieprogram.

 

Dette er en redigert utgave av møtet.

I 2016 publiserte NOKUT dokumentet "Kvalitetsområder for studieprogram" for første gang. Nå har vi laget en ny utgave som er publisert her. I dette seminaret vil vi formidle noe av den nye kunnskapen som ligger i den oppdaterte versjonen og fortelle om endringene vi har gjort. Vi har også invitert paneldeltakere fra sektoren som vil gi sine perspektiver på kvalitetsområder.

Seminaret er aktuelt for alle som er interessert i institusjoners arbeid med kvalitetsområder, f.eks. ansatte som arbeider med utdanningskvalitet, herunder utdanningsledere på ulike nivåer og studenttillitsvalgte.

Vi har invitert tre ulike fagpersoner til en paneldebatt om kvalitetsområder og kvalitetsarbeid. I tillegg vil NOKUT presentere den nye utgaven av Kvalitetsområder for studieprogram.

Hele seminaret vil foregå i plenum og vil bestå av innlegg fra NOKUT etterfulgt av en panelsamtale, der deltakerne vil ha mulighet til å stille spørsmål og kommentere.

Program

13.00: Velkommen

13.05: Innlegg v/NOKUT: ny utgave av kvalitetsområder for studieprogram

  • Marie Christine Boilard, seniorrådgiver i avdeling for evaluering og analyse i NOKUT
  • Aslaug Louise Slette, seniorrådgiver i avdeling for regelverk og tilsyn i NOKUT

Spørsmål og svar ved Jon Furholt, seniorrådgiver i avdeling for evaluering og analyse i NOKUT og Aslaug Louise Slette, NOKUT

13.50: Kaffepause/benstrekk

14.00: Panelsamtale om kvalitetsområder med

  • Mari Elken, stedfortredende forskningsleder og forsker 2 ved NIFU
  • Astrid Birgitte Eggen, prorektor for utdanning ved Universitetet i Stavanger
  • Stig Tenold, prorektor for utdanning ved Norges Handelshøyskole
  • ledet av Marie Christine Boilard, NOKUT

Spørsmål og svar, ledet av Jon Furholt, seniorrådgiver i avdeling for evaluering og analyse i NOKUT.

14.55: Avslutning

Del med andre

  • Sted:

    Zoom
  • Tid:

    -
  • Påmeldingfrist: